Сушильна машина для білизни стала такою ж поширеною побутовою технікою, як і пральна. Більшість сімей, купуючи побутову техніку для ванни та кухні, купують відразу і "сушарку". Вона значно полегшує роботу з дому і економить багато часу й місця, т.к. одяг з пральної машини не розвішується по приміщенню для сушіння, а відправляється прямо в пристрій, а звідти відразу в шафу.
Для мам із маленькими дітьми цей домашній пристрій стає просто незамінним, т.к. малюки постійно бруднять не тільки свій одяг, а й те, що знаходиться поруч із ними.
Усі люблять теплий сухий одяг, особливо з наближенням холодів. Тому придбання та встановлення нової сушильної машини стає для багатьох головним пріоритетом. Встановлення нової сушильної машини може здатися складним завданням, але при правильному посібнику вона буде виконана досить швидко.
Варіанти встановлення сушильної машини
Більшість сучасних моделей сушильних машин досить легко встановлюються практично у будь-якому місці квартири чи будинку. У квартирі сушильна машина в основному розташовується поруч із пральною, що цілком логічно і дозволяє заощаджувати місце та час, т.к. речі зі прання відразу поміщаються в сушильний апарат. Щоб розібратися з тим, як і де розмістити сушильну, варто ознайомитись з усіма варіантами та розібратися в особливостях її розміщення та встановлення у приміщеннях.
Сушильні машини можуть бути розміщені різними способами в залежності від наявності вільного місця в приміщенні:
- Розміщення в одній площині із пральною машиною. Найпростіший спосіб встановлення, головною вимогою якого є наявність достатньої кількості вільного місця чи окремого приміщення під побутову техніку. В основному використовується в квартирах великої площі або приватних будинках, де найчастіше під таку побутову техніку виділяється окреме приміщення. Виставивши техніку в одну лінію потрібно лише виставити висоту ніжок на однаковій висоті. Цей спосіб установки дає можливість для корисного використання верхньої площини машин як робочої поверхні: на них можна розмістити необхідні речі або над ними можна повісити полиці та шафи як додаткові місця для зберігання.
- Установка в "колонну" - досить поширений варіант установки сушильної машини. Даний варіант є досить практичним та зручним, він дозволяє не тільки заощадити вільне місце в приміщенні, а й користуватися з максимальною зручністю обома пристроями. Встановлення в "колонну" не така проста, як може здатися на перший погляд: недостатньо просто встановити один прилад на інший - це буде докорінно неправильно.
Для правильної установки необхідно:
- Зміцнити і вирівняти поверхню підлоги, яка буде під двома машинками.
- Знизу розміщується пральна машина, т.к. вона має більшу вагу в порівнянні з сушінням.
- Прибрати та виключити всі можливі шорсткості поверхні та її слизькість, щоб мінімізувати вібрації під час експлуатації.
Враховуючи складність вертикальної установки, її слід довірити професійним майстрам, які не тільки проведуть монтаж з використанням усіх необхідних кріпильних засобів, а й зроблять це з дотриманням усіх норм безпеки. Це важливий аспект, який покликаний не допустити падіння або зісковзування сушильної машини під час її використання.
- Розміщення у ніші. Досить трудомісткий та складний варіант розміщення техніки. Тут неможливо обмежитися спеціальними кріпленнями, тут потрібний більш капітальний підхід. Ніша під пральну та сушильні машини монтується з рейок, напрямних та гіпсокартону. Незважаючи на те, що метод складний і трудомісткий, але результат однозначно буде вражаючим – техніка гармонійно впишеться в інтер'єр.
- Варіант "під стільницю або раковину". Не найпоширеніший, але все ж таки іноді використовується в деяких приміщеннях. При цьому приміщення повинні мати достатню кількість вільного місця, компактні ванні кімнати для такого варіанту не підходять. При цьому сам процес монтажу та підключення відрізняється простотою та зручністю, т.к. водопровід та каналізація знаходяться у доступності для підключення.
- У вбиральні. Таке розміщення приладу не заважатиме мешканцям, вона там буде практично непомітна. Головною вимогою такої установки є наявність примусової вентиляції в вбиральні з метою не допустити підвищення вологості в маленькому приміщенні. Також незайвим буде систематичне провітрювання.
- На балконі. Не найчастіше використовуваний варіант установки сушильної машини, т.к. він має певні обмеження. Це зумовлено вимогами до температурного режиму: найчастіше виробники вказують вимогу до “+10” градусів. Якщо ваша лоджія (балкон) не мають додаткового утеплення і температура опускається нижче, то техніка просто замерзне, а може і вийде з ладу.
- В коридорі. Якщо ванна кімната має достатню кількість вільного місця, то сушильний агрегат цілком допустимо встановити в коридорі. Цей варіант можна розглядати, якщо ваша модель сушильної машини не потребує підключення до каналізації.
Ось найпоширеніші варіанти встановлення сушильної машини в приміщенні, залежно від наявного вільного простору та розміщення необхідних комунікацій.
Особливості встановлення сушильної машини
Особливості розміщення сушильної машини залежать не тільки від бажання власника та планування квартири, на розміщення може вплинути тип сушильної машини:
- конденсаційні;
- витяжні (вентиляційні).
Витяжні сушарки відрізняються нижчою ціною, та їх установка пов'язані з великими труднощами, т.к. ці моделі вимагають відведення вологи за допомогою шлангів.
Конденсаційні моделі сушильних машин не потребують підключення до водопроводу та каналізації, тому вони можуть розміщуватись абсолютно в будь-якому приміщенні, де є доступ до електромережі. Головною умовою для встановлення є наявність заземлення та автомата на саму машинку. Це дозволить відключити пристрій від мережі у разі перевантаження мережі, що може виникнути через роботу приладу. Зайва волога накопичується у спеціальній ємності, яка після завершення сушіння спустошується.
Для встановлення сушильної машини в колону слід врахувати деякі особливості.
Встановлення на пральну машину не означає, що сушильна машина просто ставиться зверху. Для цього обов'язково використовуються спеціальні кріплення – перехідні рамки, які входять у комплект постачання разом із сушильною машиною. Така система установки забезпечує достатню стійкість та погашає вібрації від роботи агрегату.
Пральна машина завжди знаходиться унизу колони, т.к. має більшу вагу і сильніше вібрує порівняно із сушильною. При монтажі в такому варіанті обидва агрегати повинні мати однакові розміри для забезпечення стійкості колони.
При встановленні сушильної машини в ряд поряд з пральною машиною передбачає не тільки наявність великої кількості вільного місця, в даному випадку необхідна рівна підлога і вирівнювання двох агрегатів за рівнем за допомогою виставлення ніжок.
Є деякі вимоги до монтажу сушильного апарату незалежно від місця його розміщення:
- Рівна тверда підлога - для мінімізації шуму та вібрації під час експлуатації.
- Наявність вільного простору в 2-3 см між сторонами агрегату та стінами – для вільної циркуляції повітря.
- Вільне місце для повітрозабору спереду та біля решіток вентиляції ззаду сушильної машини - це забезпечить захист від перегріву пристрою під час його роботи.
Правилами монтажу не рекомендується встановлювати сушильну машину на килимову поверхню з високим густим ворсом, це може перешкоджати проходженню повітря в отвір повітря.
Головна вимога до монтажу сушильних машин: установка повинна бути безпечною для користувачів, у приміщенні з гарною вентиляцією, щоб уникнути скупчення зайвої вологи, яка може призвести до поломки та повного виходу з ладу пристрою.